dijital pazarlama youtube

Domates Güzeli

YOUTUBE İÇERİĞİ

YouTube, dijital pazarlama alanında bir numaralı video kanalı olma özelliğine sahip. Dijital pazarlama faaliyetinde bulunanların %71’i YouTube üzerindeki pazarlama faaliyetlerini arttırmayı planladıklarını belirtiyorlar.

Tüm dijital pazarlama aktiviteleri göz önünde alındığında ise, Youtube, dijital pazarlama faaliyetleri içerisinde %62 oranında tercih ediliyor. Bir başka deyişle, dijital pazarlama faliyeti yürüten her 10 firmadan 6’sı YouTube’a video içerikleri üretiyor. Ayrıca, YouTube’dan bağımsız olarak dijital pazarlama faaliyetlerinin devamlılığı adına firmaların %36’sı, yani her 3 firmadan 1’i, aylık olarak video içeriği yayınlarken, firmaların %24’ü, yani her 4 firmadan 1’i ise haftalık olarak video içeriği yayınlıyor.

Tüm bu veriler dikkate alındığında, önümüzdeki yıllarda firmaların büyük bir çoğunluğunun YouTube üzerinden içerik paylaşımı yapacağı ön görülebilir. Gelişen teknoloji sayesinde prodüksiyon giderlerinin çok daha makul seviyelere inmesi, televizyon izlenme oranlarının azalması ve genç nesillerde bu dönüşümün oldukça hızlı olması tüketicilerin ilgisini çekmek, dahası hayatta kalmak isteyen firmalar için dijital pazarlama alanında video içeriği üretmek ve paylaşmak hem çağın getirdiği bir fırsat hem de bir zorunluluk olarak karşımızda duruyor.

Hedef kitleye hitap eden, özgün, yaratıcı, farklı ve bilgilendirici olmayı hedefleyen fikirler üzerine inşa edilmiş video içeriklerini kullanan firmaların, önümüzdeki seneler içerisinde oldukça başarılı olacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Bu alanda daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyacınız varsa profesyonel anlamda size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek isterseniz, bir mesaj yakınlığındayız.