dijital pazarlama twitter

Her Şeye Maydonoz

TWITTER İÇERİĞİ

Twitter kullanıcıları diğer sosyal medya kullanıcılarına göre reklamlara %26 daha fazla vakit ayırıyorlar. Twitter kullanıcılarının %80’i twitter’a mobil cihazlar aracılığı ile ulaşıyor ve twitter üzerindeki videoların %93’ü yine mobil cihazlar üzerinden izleniyor. Video içeren twitler, fotoğraf içeren twitlere göre 6 kat daha fazla retweetleniyor. Dijital pazarlamacıların %35’i, önümüzdeki 12 ay içerisinde Twitter’daki organik aktivitelerini arttırmayı planlıyor.

Twitter kullanıcılarının %70’ten fazlası, Twitter’ı haberlere erişmek için kullanıyor. Twitter’ın doğası gereği kullanıcılarının %47’si, firmaların özellikle de markaların, kültürel olaylara, sosyal konulara ve sosyal hareketlere (gelir adaleti, cinsiyet eşitliği, çevre duyarlılığı, organik beslenme… ) dahil olmaları gerektiğini düşünürken, kullanıcılarının %38’i de etkinliklere ve trendlere(oscarlar, dünya kupası…) dahil olmaları gerektiğini düşünüyor.

Tüketicilerin bu beklentilerinin gelecekte daha da hızlı artacağı da hesaba katıldığında; firmaların, markaların küresel konular hakkındaki politik düşüncelerini, kurum kültürü ve marka kimliğine uygun olarak inşa edip, siyasal kutuplaşmanın oldukça yüksek olduğu Türkiye’de negatif algı oluşturmayacak şekilde tüketicilere aktarması gerekmektedir. Bu alanda daha fazla bilgi edinmek için Sihrifikir ile iletişime geçebilirsiniz.