dijital pazarlama mailing

Pazarlamanın Tuzu

MAILING İÇERİĞİ

Dünya genelinde aktif e-posta hesaplarının 5.5 Milyardan fazla olduğu öngörülüyor. Bu pasta içerisinde G-Mail’in 1 Milyardan fazla e-posta kullanıcısı bulunuyor. E-Posta kullanıcılarının %80’i, e-postalarına mobil cihazlardan erişiyorlar. Mobil cihazda bir e-postayı ikinci kez açan kullanıcılar, bilgisayar kullanıcılarına göre %65 oranında daha fazla e-posta içerisindeki bir linke tıklıyorlar ve e-postalarını 3 kat daha fazla kontrol ediyorlar. Bir diğer önemli bilgi ise, profesyonellerin %86’sı, iş amaçlı iletişimini e-postalar üzerinden kuruyor. Ayrıca tüketiciler, iş yaptığı firmaların %91’inden e-posta aracılığı ile haber almak istiyor.

Tüm endüstrilerin ortalamaları göz önüne alındığında, e-posta okunma oranı yaklaşık %18, e-posta içindeki bir linke tıklanma oranı (CTR) yaklaşık %2.7, okunan bir e-postanın içerisinde linke tıklanma oranı (CTOR) ise yaklaşık %14’tür. Firmaların %49’u bir şekilde e-posta otomasyonu kullanıyor. Pazarlamacıların %66’sı e-postaları yaş bilgisini göz önünde bulundurarak kişiselleştiriyorlar.

Veri üzerinden segmentlerine ayrılarak gerçekleştirilen e-posta pazarlama kampanyalarında kullanıcılar, herhangi bir segmentasyon kullanmayan kampanyalara göre %75 oranında daha fazla etkileşime geçiyorlar. E-postaların konu alanlarında, emoji kullanan markaların %56’sı emoji kullanmayanlara göre daha yüksek açılma oranına sahipler.

E-posta aracılığı ile kurgulanan dijital pazarlama kampanyalarının başarısı, e-postaların ne kadar kişiselleştirilebildiğine bağlı. Tüketicilerin yaş, cinsiyet, satın alma alışkanlıkları gibi veriler üzerinden seksiyonlarına ayrılması ve ilgili seksiyonlara özel e-posta içerikleri üretilmesi önemlidir. Dijital pazarlama faaliyetleri hakkında daha fazlası için Sihrifikir ile iletişime geçebilirsiniz.