dijital pazarlama linkedin

Zeytinyağı Gibidir

LINKEDIN İÇERİĞİ

90 Milyona yakın etki insanı ve 63 Milyona yakın karar alıcı LinkedIn’de yer alıyor. B2B pazarlamacıların %97’si LinkedIn’i içerik dağıtım kanalı olarak kullanıyor. Bir diğer önemli bilgi ise Fortune 500’de yer alan firmaların sosyal ağ tercihlerinde LinkedIn’in %92 ile ilk sırada yer alması. Genele baktığımızda da B2B pazarlama faaliyetlerinde bulunanların %80 oranında LinkedIn’i de tercih ettiklerini görüyoruz. Dijital pazarlama faaliyetlerinde bulunan firmaların %52’si önümüzdeki 12 ay içerisinde LinkedIn’deki organik aktivitelerini arttırmayı planlıyorlar.

LinkedIn kendisini hedef kitle ile kurulan bağı güvene alma ve içeriği ulaştırma konusunda en etkili sosyal ağ olarak tanımlıyor. LinkedIn’de haftalık olarak 100.000’den fazla organik makale paylaşılıyor. Ayrıca diğer ağlardan farklı olarak LinkedIn’deki video içerikleri, diğer içerik türlerine göre 20 kat daha fazla paylaşılıyor.

Düzenli olarak reklam veren B2B firmaları %24 oranında (Her 4 firmadan 1’i) LinkedIn’i tercih ederken bu oran B2C modelinde iş yapan firmalarda ise 9%. Son bir bilgi olarak, B2B firmalarının internet sitelerine sosyal medya kanalından gelen kullanıcıların %46’sının kaynağı LinkdeIn. Profesyonel iş dünyası ile iletişiminizi geliştirmek isterseniz, bir mesaj ile Sihrifikir’e ulaşabilirsiniz