dijital pazarlama instagram

Kambersiz Düğün Olmaz

INSTAGRAM İÇERİĞİ

Dijital pazarlama faaliyeti yürütenler için Instagram en önemli ikinci sosyal medya ağı konumuna gelmiş durumda. Önümüzdeki 12 ay içerisinde Instagram’daki organik faaliyetlerini arttırmayı planlayan dijital pazarlamacıların oranı ise %69. Instagram, sosyal medya ağları içerisinde, dijital pazarlama faaliyetleri için, hakkında daha detaylı bilgi edinilmek istenen bir numaralı platform.

Sosyal medya üzerinden düzenli olarak reklam vererek dijital pazarlama faaliyeti yürüten firmaların Instagram’ı kullanma oranı %38. Gelecekte, Instagram üzerinden sosyal medya reklamlarını arttırmayı düşünen dijital pazarlamacıların oranı da %55’i buluyor. Dijital pazarlama için üretilen video içeriklerin %57’si Instagram üzerinden kullanıcılara iletilmekte.

Instagram kullanıcılarının %71’i, 35 yaş altı kullanıcılardan oluşmakta. Kullanıcıların uygulamayı günlük kullanma süresi ortalama 53 dakikayı buluyor. Dijital pazarlama faaliyetleri içerisinde, Instagram’ın daha etkili nasıl kullanılabileceğine dair fikir almak isterseniz bize acıktım demeniz yeterli.