dijital pazarlama blog

Dijital Pazarlamanın Biberi

BLOG İÇERİĞİ

Dünya genelinde günlük olarak 2 Milyonun üzerinde blog içeriği üretilerek yayınlanıyor. Düzenli olarak içerik yayınlayan blog’a sahip firma internet sitelerinin trafiği, blog kullanmayan firma internet sitelerine göre %55 daha fazla. Bundan daha da önemlisi, SEO için oldukça önemli bir veri olan “inbound links” yani başka sitelerden sitenize verilen linkler düzenli bir blog yayını yapıldığında 2 katına çıkıyor. Bu veriler, B2B iş modelinde faaliyet yürüten firmalar için de geçerli. İnternet sitesi trafiği içerisinde qualified lead ya da satışa dönüşme oranları dijital pazarlama için blog yayını yapıldığında 2 ila 4 kat oranında artıyor

Teknik olarak bir blog yazısının 300 kelimeden daha fazla olması gerektiği biliniyor. Fakat blog içerisindeki kelime sayısı arttıkça dijital pazarlamaya olan pozitif etkisi de daha çok oluyor. Anahtar kelimelerin doğru seçildiği, 300 kelime ve üstü olan blog yazıları yeterli olsa da, en çok organik trafik sağlayan blog yazıları 2250 ve 2500 kelime içeriyor.

Bu konudaki bir diğer veri ise, blog yazısının uzunluğu ne kadar artar ise, kullanıcılar tarafından paylaşılma oranının da o kadar artması. Örneğin, 2000-3000 kelimelik bir blog yazısı, 1000-2000 kelimelik bir blog yazısına göre %30 daha fazla paylaşılıyor. Dijital pazarlama ve dolayısı ile SEO için oldukça önemli olan Blog yaratımı ve yönetimi ile ilgili daha fazla karabiber ihtiyacınız için Sihrifikir ile iletişime geçebilirsiniz.